Dar viena naujovė po liepos 1 dienos, kuri „atėjo“ su naujuoju Darbo kodeksu – tai papildoma finansinė apsauga tiems darbuotojams, kurie įmonėje išdirbę ilgiau nei 5 metus. Ilgalaikio darbo išmokos priklauso ne dėl savo kaltės atleistiems darbuotojams (asmuo atleistas pagal LR DK 57 str.), dirbusiems įmonėje penkerius ir daugiau metų; neįsidarbinęs per 3 mėnesius; kreiptis gali per 6 mėnesius po atleidimo.
Teisines ir buhalterines paslaugas teikiančios įmonės „Justicija“ specialistai teikia šį pavyzdį: darbuotojas iš darbo yra atleidžiamas 2017 m. liepos 3 d. Kreiptis į „Sodros“ skyrių dėl ilgalaikio darbo išmokos skyrimo jis gali jau nuo atleidimo iš darbo dienos. Jei asmuo per tris mėnesius neatnaujina darbo santykių su buvusiu darbdaviu (nesudaro darbo sutarties), nuo spalio 4 dienos (praėjus 3 mėnesiams) gali pretenduoti į ilgalaikio darbo išmoką, jeigu dėl šios išmokos skyrimo kreipsis per 6 mėnesius nuo atleidimo iš darbo, t. y. ne vėliau kaip iki 2018 m. sausio 4 d.
„Sodra“ pateikia štai tokius išmokos paskaičiavimus:
- Vieno vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio išmoka, kai asmuo iki atleidimo dirbo nuo 5 iki 10 metų;
- Dviejų vidutinių mėnesio darbo užmokesčių dydžio išmoka, kai asmuo dirbo nuo 10 iki 20 metų;
- Trijų vidutinių mėnesio darbo užmokesčių dydžio išmoka, kai asmuo iki atleidimo dirbo 20 ir daugiau metų.
Šios išmokos mokamos visiems darbuotojams, turėjusiems darbo sutartis.
Norintys pasinaudoti šia parama, atleisti po šių metų liepos 1 dienos, pivalo kreiptis į „Sodrą“.
Čia pateikiama tik bendro pobūdžio informacija. Dėl išsamios situacijos ir teisės aktų analizės, teisinės konsultacijos galite kreiptis elektroniniu paštu justicija@justicija.eu.
Teisės ir verslo konsultacijas, buhalterines paslaugas teikiančios įmonės
UAB “Justicija” teisininkai Marijampolėje ir Vilniuje.