Kodėl NAUDINGA RINKTIS UAB „Justicija” paslauGAS STEIGIANT ĮMONĘ?

UAB „Justicija“ padeda greitai ir be rūpesčių įsteigti MB. Procesas vyksta be notaro. Pasirinkdami UAB „Justicija“ paslaugas, sutaupote savo laiką ir gaunate greitą ir profesionalią paslaugą.

contract

PROFESIONALUS ĮMONIŲ STEIGIMO DOKUMENTŲ RENGIMAS

Per ilgametę darbo patirtį įsteigėme daugiau kaip 500 įmonių ir įstaigų.

calendar

GREITAS ĮMONĖS ĮSTEIGIMAS

Bet kokios teisinės formos įmonę elektroniniu būdu įsteigiame per 2-3 darbo dienas.

building-copy

VERSLO FORMOS PARINKIMAS

Padedame klientams pasirinkti įmonės formą pagal poreikį, mažiausiomis galimomis rizikomis ir mokėtinais mokesčiais.

KAS YRA MB?

Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo – įmonė, kurios visi nariai yra fiziniai asmenys. Mažojoje bendrijoje gali būti ne daugiau kaip 10 narių. Mažosios bendrijos pavadinime turi būti jos teisinę formą nusakantys žodžiai „mažoji bendrija“ arba šių žodžių santrumpa „MB“. Mažosios bendrijos buveinė turi būti Lietuvos Respublikoje.

Taigi jos nariai savo asmeniniu turtu neatsako už verslo prievoles. MB gali vykdyti bet kokią veiklą, kuri nedraudžiama arba neribojama specialiais įstatymais.

PROFESIONALUS IR GREITAS MAŽOSIOS BENDRIJOS STEIGIMO DOKUMENTŲ RENGIMAS

UAB „Justicija“ greitai ir profesionaliai parengia ir pateikia VĮ Registrų centrui visus reikalingus steigimo dokumentus. Visi dokumentai yra elektroniniai, todėl nereikia fiziškai vykti į Registrų centro padalinį, visas procesas gali būti organizuojamas ir pilnai įvykdytas nuotoliniu būdu.

KO REIKIA NORINT ĮSTEIGTI MB?

MB steigimui reikalingas steigėjo (-ų) mobilusis elektroninis parašas (telefone), jį galima lengvai pasidaryti pas savo mobiliojo ryšio operatorių. Naujai MB reikalingas fizinis registracijos (buveinės) adresas, tai reiškia, jog savininkams taip pat reikalingas mobilusis elektroninis, esant poreikiui buveinės registracijai reikalingą adresą galime parūpinti, jo kaina tiesiogiai priklauso nuo lokacijos.

MB steigimas galimas ir per notarą, tačiau toks procesas gerokai ilgesnis, reikalauja fiziškai dalyvauti pasirašant dokumentus notaro biure, bei yra ženkliai brangesnis.

Taigi svarbiausia žinoti kad steigiant mažąją bendriją elektroniniu būdu:

 1. Visi steigėjai privalo turėti kvalifikuotus elektroninius parašus;
 2. Visi dokumentai pasirašomi tik kvalifikuotais elektroniniais parašais;

Trumpai tariant, viskas ką reikia padaryti, tai sugalvoti įmonės pavadinimą bei turėti elektroninį mobilųjį parašą, o visa kita galite palikti UAB „Justicija“ specialistams. Dokumentus galėsite pasirašyti neišėję iš namų.

Turite klausimų dėl paslaugų ar norite gauti pasiūlymą skirtą būtent Jums?

Susisiekite telefonu +370 620 41029 arba el. paštu: justicija@justicija.eu

PER KIEK LAIKO ĮSTEIGIAMA MB?

Mažosios bendrijos steigimas užtrunka 2-3 darbo dienas, šis terminas tiesiogiai priklauso nuo Registrų centro darbo spartos, kuri ne visuomet yra labai greita. Beveik visuomet 1 ir šių dienų reikalinga pavadinimo rezervacijai. UAB „Justicija“ padeda ne tik rezervuoti pavadinimą, bet ir teikia rekomendacijas dėl pavadinimų atitikimo reikalavimams.

KOKIA MB STEIGIMO KAINA?

Mažosios bendrijos steigimo kaina yra 169 EUR + PVM. Į kainą įskaičiuotos visos Registrų centro rinkliavos, tiek už pavadinimo rezervaciją, tiek už dokumentų registravimą. Jeigu papildomai reikalingas buveinės adresas, jį galime padėti gauti nuo 20 EUR + PVM per metus (kaina nurodoma visiems metams).

KOKIE YRA MB MOKESČIAI?

Pirmuosius veiklos mėnesius mažosios bendrijos dažnai praleidžia nemokant jokių mokesčių – prievolė sumokėti pelno mokestį atsiranda metams pasibaigus, registruotis PVM mokėtoju reikia tik pasiekus tam tikras pajamas, o VSD įmokos pirmaisiais veiklos metais gali būti nemokamos. Taigi, lieka susimokėti PSD, jei MB nariai nėra drausti PSD kitais būdais.

Pagrindiniai mažųjų bendrijų mokesčiai:

 1. Pelno mokestis. Standartinis pelno mokesčio tarifas – 15 proc. Tačiau daugeliui mažųjų bendrijų taikomas lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas, kadangi jose nedirba daugiau kaip 10 darbuotojų ir pajamos neviršija 300 000 EUR.
 2. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Mažoji bendrija privalo registruotis PVM mokėtoja, jeigu pajamos per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų arba prekių, įsigytų iš kitų valstybių narių, vertė praėjusiais kalendoriniais metais viršijo 14 000 eurų. Standartinis PVM tarifas – 21 proc. 
 3. SODRA mokesčiai. Mažoji bendrija moka PSD ir VSD mokesčius nuo narių asmeniniams poreikiams išmokėtų lėšų.
 4. Gyventojų pajamų mokestis (GPM). Prievolė sumokėti pajamų mokestį tenka pajamas gavusiam MB nariui – metams pasibaigus, MB narys privalo pateikti VMI pajamų deklaraciją ir sumokėti GPM mokestį.

Turite klausimų dėl paslaugų ar norite gauti pasiūlymą skirtą būtent Jums?

Susisiekite telefonu +370 620 41029 arba el. paštu: justicija@justicija.eu

KOKIE YRA MB PRIVALUMAI?

Narių atsakomybė mažojoje bendrijoje yra apribota bankroto atveju – kaip ir steigiant bet kokį kitą ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį, asmeninis steigėjų turtas yra apsaugotas. Už visas finansines prievoles yra atsakoma įmonės sukauptu turtu ir MB narių įnašais.

Privalomo minimalaus įstatinio kapitalo nėra – priešingai nei steigiant, uždarąją akcinę bendrovę, Mažoji Bendrija neprivalo turėti fiksuoto dydžio įstatinio kapitalo. Bendrijos nariai turi sumokėti nario įnašus kurių tvarka ir dydis yra nustatomi steigiant bendriją. Minimalus nario mokestis yra 1 EUR, nario įnašu gali būti ir nepiniginis įnašas.

MB narys gali perleisti savo narystę (nario dalis) – bet kuris iš MB narių gali laisvai perleisti arba parduoti savo narystę kitam asmeniui.

Esant augimui nesunku pertvarkyti – labai dažnai užaugus verslui, verslininkai yra linkę pakeisti savo įmonės juridinę formą iš MB į UAB ar kitas. Su MB padaryti tai nėra sudėtinga dėl supaprastinto įmonės valdymo.

Pelnas gali būti paskirstomas avansu – visas MB pelnas jos nariams gali būti paskirstytas avansu, nėra griežtų apribojimų, galimas pelno paskirstymas ir dividendų forma. UAB „Justicija“ specialistai konsultuoja visais šiais klausimais.

MB vadovas gali sudaryti civilinę paslaugų (vadovavimo) sutartį su mažąja bendrija, pagal tokią sutartį gautos pajamos apmokestinamos mažiau ir tokiu būdu sutaupomos MB lėšos. MB nariai (ne vadovas) taip pat gali mažajai bendrijai teikti paslaugas pagal civilines paslaugų sutartis.

KOKIE YRA MB TRŪKUMAI?

Nors akivaizdžių ar didelių trūkumų ši teisinė juridinio asmens forma neturi, yra niuansų, kuriuos reikėtų žinoti. Visų pirma – MB nariams yra draudžiama turėti darbo santykius su mažąją bendrija, tai reiškia, kad nariai negali sudaryti darbo sutarties su savo mažąja bendrija. Taip pat mažoji bendrija negali turėti daugiau negu 10 narių, veiklai plečiantis, tai gali turėti įtakos juridinio asmens valdymui.

KAIP VYKDOMA MB APSKAITA?

Mažosios bendrijos apskaitą gali tvarkyti:

 1. Pagal darbo sutartį samdomas vyr. buhalteris
 2. Apskaitos paslaugas teikianti įmonė arba savarankiškai dirbantis asmuo
 3. Mažosios bendrijos narys

Buhalteris MB yra reikalingas nuolat nors pagal MB įstatymą ir nėra privaloma turėti buhalterį, tačiau labiausiai buhalterio poreikis išryškėja, kai vykdoma pastovi veikla ir nariams kyla įššūkių sutvarkyti apskaitos dokumentus savarankiškai.

KOKIOS YRA MB NARIŲ SOC. GARANTIJOS?

MB nariams mokant VSD ir PSD, socialinės garantijos niekuo nesiskiria nuo pagal darbo sutartį dirbančių asmenų, tačiau, kaip minėjome, siekiant taupyti mokesčius, MB nariai gali pirmaisiais veiklos metais pasirinkti nemokėti VSD. Reguliarios pajamos iš MB gali būti reikšmingas faktorius, jeigu nariai planuoja kreiptis į kredito įstaigas dėl paskolos.

Nuolaida steigimui taikoma pasirašius 12 mėn. buhalterinių paslaugų sutartį. Kaina derinama individualiai.

Buveinės adreso suteikimo kaina – nuo 20 Eur plius PVM (vieneriems metams).

Turite klausimų dėl paslaugų ar norite gauti pasiūlymą skirtą būtent Jums?

Susisiekite telefonu +370 620 41029 arba el. paštu: justicija@justicija.eu

ATSAKINGI SPECIALISTAI

LAURYNAS AMBRAŠKA

Turite klausimų dėl paslaugų?

Susisiekite telefonu +370 620 41029 arba el. paštu: justicija@justicija.eu

Ieškote įsigyti jau veikiančią įmonę?

Parduodame seniau įsteigtas įmones ir užtikriname, jog įmonės neturi skolų, sutartinių ar garantinių įsipareigojimų.

Rezervuokite įmonės pavadinimą

Susisiekite nurodytais kontaktais arba užpildykite užklausos formą su norimu įmonės pavadinimu ir UAB „Justicija” specialistai su Jumis susisieks per 1 d.d.

„Mes esame tam, kad Jūs sėkmingai kurtumėte ir vystytumėte savo verslą.” UAB „Justicija”

  Sutinku, kad mano pateikti asmens duomenys būtų tvarkomi laikantis UAB „Justicija“ privatumo politikos.

  Dažniausiai užduodami klausimai:

  Per kiek laiko įsteigiama įmonė?

  Įmonę galima įsteigti vykstant į notaro biurą arba nuotoliniu būdu. Jeigu įmonė steigiama ne nuotoliniu būdu, o vykstant į notaro biurą, procesas gali užtrukti apie savaitę. Steigiant įmonę elektroniniu būdu visas procesas užtrunka 2-3 darbo dienas. Steigimo dokumentai parengiami per 1 darbo dieną, o VĮ Registrų centro dokumentų patikrinimas gali užtrukti nuo 1 iki 3 darbo dienų.

  Kiek kainuoja įsteigti įmonę?

  • MB steigimas – 169 Eur be PVM (įskaičius VĮ Registrų centro mokesčius).
  • UAB steigimas – 179 Eur be PVM (įskaičius VĮ Registrų centro mokesčius).
  • IĮ steigimas – 159 Eur be PVM (įskaičius VĮ Registrų centro mokesčius).
  • VšĮ steigimas – 149 Eur be PVM (įskaičius VĮ Registrų centro mokesčius).
  • Asociacijos steigimas – 139 Eur be PVM (įskaičius VĮ Registrų centro mokesčius).