Darbuotojas ima mokymosi atostogas. Šių atostogų laikas – 20 darbo dienų. Ar šis laikas, kai darbuotojas bus pasiėmęs mokymosi atostogas, įeis į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos? Ir ar darbuotojas tokiu atveju turi imti mokamas ar nemokamas atostogas?
Atsakant į Jūsų pirmą klausimą, Lietuvos Respublikos darbo kodekso 127 straipsnio 4 dalies 3 punktas numato, kad į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, tenkančių darbo dienų skaičių įskaitoma darbo dienos, kuriomis nedirbta dėl darbuotojo laikinojo nedarbingumo, sergančių šeimos narių slaugymo, kasmetinių, pailgintų, papildomų atostogų, nėštumo ir gimdymo atostogų, tėvystės atostogų, mokymosi atostogų.
Atsakant į Jūsų antrąjį klausimą, šalys tarpusavyje gali susitarti ar mokymosi atostogos bus mokamos ar nemokamos. Taip pat darbo sutarties šalys susitaria ir dėl apmokėjimo tvarkos, jei darbuotojas ima apmokamas atostogas. Svarbu pabrėžti, kad darbo kodeksas reglamentuoja, kad mokymosi atostogos kai kuriais atvejais turi būti apmokamos (LR DK 135 straipsnio 3 dalis).
Apibendrinant, mokymosi atostogų laikas įskaitomas į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, o tokių atostogų pasirinkimas imti kaip mokamas arba nemokamas yra darbo sutarties šalių susitarimo dalykas, išskyrus, kai LR DK reglamentuoja, kad mokymosi atostogos turi būti apmokamos.
Živilė Azaravičienė, UAB „Justicija“ teisininkė